تبلیغات
کهکشان اتومبیل - سود 8.3 میلیارد دلاری فورد در سال 2013

کهکشان اتومبیل

شرکت فورد اعلام کرد که در سال 2013 سودی معادل 8.3 میلیارد دلار را به‌دست آورده است که در مقایسه با میزان سود سال 2012 افزایشی 603 میلیون دلاری را نشان می هد. به لطف افزایش فروش آن ها در آمریکای شمالی و آسیا اقیانوسیه و آفریقا (مخصوصاً در چین)، این میزان سود بیشترین مقداری است که در بیش از یک دهه گذشته به‌دست آورده اند.

نسل جدید خودروهای فورد با موتورهای اکوبوست

نسل جدید خودروهای فورد با موتورهای اکوبوست، تاثیر قابل توجهی در بهبود فروش این شرکت داشته اند.


طبق گزارش فورد، نتایج حضور آن ها در آمریکای جنوبی حدوداً بدون سود و زیان می باشد، در حالی که ضرر و زیان اروپایی آن ها نسبت به سال 2012 کاهش یافته است.
درآمد خالص سال 2013 برای فورد 7.2 میلیارد دلار بوده است که مشمول کاهش 1.6 میلیارد دلاری قبل از مالیات و میزان مالیات مناسب 2.2 میلیارد دلاری شده است. با احتساب سود خالص سال 2013، فورد می گوید که آن ها در طول 5 سال اخیر بیش از 42 میلیارد دلار سود کسب کرده اند، بیشتر از 30.1 میلیارد دلاری ضرر و زیانی که در طول بحران بازار خودرو به بار آورد. هر چند، فورد می گوید آن ها ممکن بود به یک نقطه اوج اقتصادی در چرخه بازار خودروی فعلی دست پیدا کنند.


علت این موضوع معرفی مدل های جدید زیاد در سال جاری که یک رکورد برای آن ها محسوب می شود، افزایش رقابت، هزینه های ساخت و ساز و توسعه و شرایط اقتصادی غیر قابل پیش بینی در آمریکای جنوبی بود. فورد قصد دارد تا 23 خودروی جدید را در سال 2014 وارد بازار کند، کمی بیشتر از دو برابر تعداد خودروهای جدیدی که آن ها در سال 2013 معرفی کردند.
برای سال 2014، فورد انتظار دارد که سود قبل از مالیات آن ها با اندکی افزایش از 7 میلیارد به 8 میلیارد دلار برسد و درآمد آن ها از فروش خودروها به همان میزان سال 2013 باشد. شرکت همچنین برای سال جاری سود عملیاتی کمی برای صنعت خودرو و در نتیجه میزان درآمد عملیاتی کمتری را برای آن پیش بینی می کند. منبع:مجله پدالتاریخ : یکشنبه 13 بهمن 1392 | 01:16 ب.ظ | نویسنده : هومن قرائی مقدم | نظرات

  • قالب پرشین بلاگ
  • مسکن ها
  • ضایعات