تبلیغات
کهکشان اتومبیل - معرفی شورولت سیتی اسکپرس ون مدل ۲۰۱۵

کهکشان اتومبیل

کمپانی شورولت مدتی بود که در کلاس ون‌های اقتصادی متوسط حضور نداشت. امّا این بار و در پاسخ به مدل ترانزیت کانکت از فورد، به این کلاس بازگشته است. ون سیتی‌اکسپرس نمایشگاه اتومبیل شیکاگو معرفی شده و آن‌چه که از شواهد برمی‌آید، این خودرو دارای طراحی یکپارچه در بدنه است و پیشرانه آن در چرخ‌های جلو اعمال می‌شود و به عنوان یک گام جلو برای تولیدات اقتصادی جنرال‌موتورز، از سیستم گیربکس متغیر پیوسته (CVT) استفاده کرده است. تنها خودروی دیگری از شورولت که از سیستم CVT استفاده کرده است، مینی‌کار اسپارک بوده که به عنوان یک آپشن، این سیستم را عرضه کرده است.

2015 chevrolet city express commercial

2015 Chevrolet city express commercial


مانند ترانزیت کانکت، این خودرو نیز از یک پیشرانه متعادل استفاده کرده است؛ نیرومحرکه این خودرو از موتور ۲ لیتری با چهار سیلندر در یک ردیف تأمین می‌شود که قدرتی برابر ۱۳۱ اسب‌بخار و گشتاوری برابر ۱۸۸ نیوتن‌متر به همراه خواهد داشت. وزن کلی این خودرو، هنوز دقیقاً اعلام نشده است، ولی انتظار می‌رود که در حدود ۲۲۶۸ کیلوگرم باشد. همچنین، سیستی اکسپرس ظرفیت بار حدود ۶۸۰ کیلوگرم خواهد داشت. همچنین سازمان حفاظت محیط زیست امریکا، از لحاظ مصرف سوخت، هنوز این خودرو را رده‌بندی نکرده است.

2015 Chevrolet city express Interior

2015 Chevrolet city express Interior


شورولت از سیتی اکسپرس خود به عنوان یک مدل جدید نام می‌برد؛ امّا اگر کمی با کلاس ون‌های متوسط آشنا باشید، درخواهید که سیتی‌اکسپرس، در واقع نسخه شورولت از نیسان NV200 است که سال گذشته در همین نمایشگاه معرفی شده است و بدون هیچ‌گونه تغییری در پیشرانه و طراحی داخلی، تنها کمی ظاهر خودرو عوض شده است.

2015 Chevrolet city express commercial

2015 Chevrolet city express commercial


برخلاف مدل فورد ترانزیت کانکت که به عنوان یک واگن خانوادگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیتی‌اکسپرس کارایی محدودی را برای خود در نظر گرفته است. دو صندلی در جلو قرار گرفته‌اند و محل حمل وسایل بزرگ و عریض و با پوشش کفی از جنس وینیل، در دسترس قرار گرفته است. همچنین صندلی کنار راننده می‌تواند خم شده و جا را برای حمل اشیای بزرگ‌تر باز کند. بنابراین ون سیتی اکسپرس شورولت می‌توانند وسایلی را مانند نردبان‌ها و … تا طول ۲۹۴ سانتی‌متر جابجا کند.

2015 Chevrolet City Express
حداکثر فضای حمل وسایل ۳/۴۷ مترمکعب اعلام شده است. همچنین ۲۰ نقطه برای تکیه‌گاه وسایل و شش قلاب در کف و سقف برای بستن آن‌ها درنظر گرفته شده است. علاوه بر در عقب (استفاده از پنجره به صورت آپشن عرضه شده)، ون جدید شورولت از دو در کشویی در کنار استفاده کرده است. همچنین یک کنسول در وسط و کنار دست راننده، می‌تواند به عنوان جای پوشه استفاده شود و همچنین از صندلی مسافر جلو در هنگام تا شدن، می‌توان به عنوان یک میز استفاده کرد.
سیتی اکسپرس در دو تریم LS (پایه) و LT ارائه خواهد شد. در تریم استاندارد LS، لوازم راحتی از جمله شیشه‌های اتوماتیک، چرخ‌های ۱۵ اینچی، ترمزهای ضدّ قفل و سیستم کنترل پایداری، در دسترس وجود خواهد داشت. در تریم LT سیستم گرم‌کننده شیشه‌ها اضافه خواهد شده و همچنین مواردی مانند ورود بدون کلید با ریموت، کنترل سرعت و حسگرهای پشتیبانی، در اختیار مشتری قرار خواهد گرفت.

2015 Chevrolet City Express
شورولت همچنین یک بسته تکنولوژی برای تریم LT پیشنهاد می‌دهد. این بسته شامل سیستم راهبری با صفحه نمایش لمسی ۵/۸ اینچی، دوربین نمای عقب، رادیوی ماهواره‌ای و ارتباط بلوتوث خواهد بود. قیمت این خودرو، همانند مصرف سوخت آن، دقیقاً مشخص نشده است؛‌ ولی باید منتظر قیمت پایه‌ای در حدود ۲۲ هزار دلار بود. منبع:مجله پدالتاریخ : پنجشنبه 17 بهمن 1392 | 03:19 ب.ظ | نویسنده : هومن قرائی مقدم | نظرات

  • قالب پرشین بلاگ
  • مسکن ها
  • ضایعات