تبلیغات
کهکشان اتومبیل - رنو Kwid همراه با همنشین پرنده

کهکشان اتومبیل

این یک کانسپت بلند پروازانه است که در نمایشگاه خودروی دهلی نو 2014 معرفی خواهد شد. رنو Kwid اولین خودروی کانسپت این کمپانی فرانسوی است که خارج از اروپا معرفی می‌شود، رنو این مدل را خودرویی قدرتمند و در عین حال سرگرم کننده توصیف می‌کند که به منظور پاسخ گویی به نیازهای جوانان در بازارهای جدید طراحی و هدف گذاری شده است.

Renault Kwid concept

Renault Kwid concept


منحصر به فردترین بخش این خودرو چیزی است که رنو آن را همنشین پرنده می‌نامد، نوعی هلی‌کوپتر کوچک که از قسمت چرخان عقب خودرو به پرواز در می‌آید.
این هلیکوپتر را می‌توان در حالت اتوماتیک و با استفاده از ترتیب پرواز از قبل برنامه ریزی شده و GPS، یا در حالت دستی کنترل کرد. کنترل دستی آن توسط یک تبلت نصب شده روی داشبورد انجام می‌شود. همنشین پرنده می‌تواند ترافیک مسیرها را تشخیص دهد، عکس‌های مناظر مختلف را بگیرد و موانع موجود در مسیر را شناسایی کند.

Renault Kwid concept

Renault Kwid concept


یکی از مدیران شرکت رنو به نام Serge Mouangue در این باره می‌گوید: مشتریان ما در بازارهای جدید بسیار جوان‌تر هستند. آن‌ها علاقه‌ی بیشتری به تکنولوژی دارند و می‌خواهند از تمامی اوقات خود لذت ببرند. وی ادامه می‌دهد: در تاریخ بسیار طولانی خودرو این اولین باری است که ما قادر هستیم روی زمین رانندگی کرده و یک چشم در آسمان داشته باشیم.


این خودرو که با کمک استودیوی طراحی رنو در هندوستان طراحی شده است، از نوع دو چرخ متحرک بوده و دارای نوعی طراحی ناهموار ولی زیبا می‌باشد که برآمدگی‌های کوتاه آن حس خودرویی قوی و پر عضله را به آن می‌دهد. داشتن باله‌های ضخیم، درب‌های قیچی شکل برقی و رینگ‌های گلبرگ شکل آن Kwid را به خودرویی خاص تبدیل کرده است.

Renault Kwid concept interior

Renault Kwid concept interior


طراحی داخلی بسیار جذاب‌تر از طراحی خارجی آن است، رنو می‌گوید داخل کابین مانند یک پیله‌ی گرم و نرم بوده و در طراحی آن از لانه‌ی پرندگان الهام گرفته شده است. صندلی راننده در وسط خودرو بوده و دو صندلی دیگر در کنار آن برای سرنشین‌ها وجود دارند. دو صندلی نیز در پشت خودرو نصب شده‌اند که Kwid را به خودرویی با ظرفیت 5 سرنشین تبدیل می‌کنند.


صندلی معلق جلویی، با روکشی از دو نوع مواد الاستومری، به صورت الکتریکی بر روی یک ریل کنترل می‌شود. کنترل‌های سیستم تهویه‌ی قسمت عقب خودرو در پشت صندلی جلو نصب شده‌اند و تهویه از طریق چندین سوراخ هم مرکز انجام می‌شود.منبع:مجله پدالتاریخ : جمعه 25 بهمن 1392 | 12:22 ب.ظ | نویسنده : هومن قرائی مقدم | نظرات

  • قالب پرشین بلاگ
  • مسکن ها
  • ضایعات